Ósmy, ostatni sezon "Gry o tron" (ostatni odcinek zostanie wyemitowany w Polsce 20 maja), spotkał się z krytycznym odbiorem wielu fanów, którzy zarzucają autorom scenariusza, że serial utracił swoją głębię i skupił się wyłącznie na efektach specjalnych.

"David Benioff i DB Weiss dowiedli, że są żałośnie niekompetentnymi pisarzami, kiedy nie mają materiału źródłowego (np. książek), na którym mogą polegać" - piszą autorzy petycji. To nawiązanie do faktu, że od połowy serial nie opiera się już na książkach sagi George'a R.R. Martina, ponieważ jej kolejne części dotychczas nie zostały napisane a wydarzenia przedstawione w serialu "wyprzedziły" te rozgrywające się w książkach, na podstawie których powstał serial.

"Ten serial zasługuje na finałowy sezon, który ma sens. Spełnijcie oczekiwania i sprawcie, aby tak się stało, HBO" - czytamy w petycji.

Fani podpisujący petycje zarzucają ósmemu sezonowi, że akcja biegnie w nim za szybko, zwroty fabularne nie są dobrze przygotowane a motywacje bohaterów są niewiarygodne.

"Oglądaliśmy to ponad osiem lat i na koniec to jest to, co dostajemy. Jesteście poważni?" - pyta jeden z internautów.