Happy wkręt

Dawno, dawno temu w krainie baśni wszyscy żyli długo i szczęśliwie, aż czarodziej odpowiedzialny w bajkowym świecie za utrzymywanie status quo między dobrem i złem udał się na wakacje. Co prawda pozostawił na posterunku Mambo i Munka, dwóch swoich asystentów, ale jeden nich popełnił błąd, który sprawił, że władzę nad baśniową krainą przejęła zła macocha Kopciuszka. Jej marzenie: zlikwidować zasadę happy endów. Bohaterów bajek próbuje ratować Kopciuszek. A dziewczynie pomogą m.in. Mambo, Munk i drużyna krasnoludków.

10.20 | tvp 1 | SOBOTA

Batman i Robin

Najważniejszymi reżyserami w biografii Batmana są Tim Burton i Chris Nolan. Pierwszy uczynił z niego idola masowej wyobraźni. Drugi tchnął w człowieka nietoperza nowe życie, gdy ten stracił fanów w drugiej połowie lat 90.

Sprawcą złej passy herosa był Joel Schumacher, który przejął cykl o Batmanie, gdy Burton miał już serdecznie dość pracy nad przygodami superbohatera z Gotham.

Schumacher zmienił mrocznego mściciela w postać z bajki tętniącej jaskrawymi kolorami. Efekt najlepiej widać w „Batman i Robin", gdzie człowiek nietoperz walczy z Mr. Freeze.

13.40 | ale kino! | SOBOTA

Niania i wielkie bum

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

Niania McPhee (znakomita Emma Thompson) ma wygląd Baby Jagi, ale serce dobrej wróżki. Pojawia się zawsze wtedy, gdy któreś z zatroskanych rodziców potrzebuje jej pomocy w wychowaniu dzieci. W filmie Susanny White przybywa do pani Green, której mąż walczy na froncie drugiej wojny światowej, a ona z trójką pociech, próbuje związać koniec z końcem, prowadząc dom na wsi. Oczywiście, sytuacja ją przerasta. Zwłaszcza że z wizytą zjawiają się rozkapryszone dzieci kuzynów z Londynu. A na podupadające gospodarstwo dybie zadłużony brat męża pani Green.

20.00 | canal+ | SOBOTA

Wielka mała liga

Familijne kino sportowe. Dwunastoletni Billy Heywood – podobnie jak jego dziadek – jest zafascynowany bejsbolem. Razem oglądają mecze, a potem godzinami o nich rozmawiają. Gdy dziadek Billy'ego umiera, chłopak dziedziczy po nim drużynę Bliźniaki z Minnesoty i bejsbolowy stadion. Po zwolnieniu trenera wydaje się, że zespół przestanie istnieć. Jednak szkolni koledzy Billy'ego przekonują go, by sam został menedżerem Bliźniaków i zajął się ich treningiem. Tylko czy zawodowi bejsboliści będą chcieli współpracować z nastolatkiem?

14.40 | tvN 7 | NIEDZIELA