W 2018 roku w USA na świat przyszło 3,8 mln dzieci, którym nadano ponad 29 tys. różnych imion - podkreśla ABC News. Liczba imion powiązanych z bohaterami "Gry o tron" była w tym roku rekordowa - w 2017 było ich ponad 3800, a w 2016 - ponad 3200.

Z danych podanych przez amerykańską administrację wynika, że 560 dziewczętom nadano imię Khaleesi (tytuł noszony przez Daenerys, jedną z bohaterek serialu), 19 Caleesi, a pięciu - Khaleesie). 2545 dziewczynek nazwano Arya, przy czym - jak zaznaczają amerykańscy urzędnicy - takie imię nadawano dziewczynkom zanim serial stał się popularny.

Inne popularne imiona nadawane dzieciom, a noszone również przez bohaterów "Gry o tron" to Yara (tak nazwano 434 dziewczynki), Lyanna (319 dziewczynek), Shae (125 dziewczynek), Renly (102 chłopców), Tyrion (58 chłopców) oraz Brienne (33 dziewczynki).

Wśród imion nadawanych dzieciom pojawiają się również Sansa, Jorah, Oberyn, a nawet Nymeria (tak nazywa się jeden z wilkorów - zwierząt podobnych do wilków, ale znacznie od nich większych, zwierzę zostało nazwane tak przez bohaterkę na cześć wojowniczki-królowej).

Niektórym dzieciom nadawano również imiona negatywnych bohaterów serialu - np. 15 chłopców nazwano Ramsay (Ramsay Bolton był w serialu psychopatycznym sadystą).

"Gra o tron" to bijący rekordy popularności serial produkcji HBO. Emitowany obecnie, ósmy sezon serialu, jest jednocześnie ostatnim sezonem.