Połowa wszystkich katastrof lotniczych zdarza się podczas lądowania. Jeden z odcinków serialu pokazuje jak piloci radzą sobie w sytuacjach awaryjnych, gdy podwozie się nie wysunie albo na pasie lotniska niespodziewanie pojawi się inny pojazd. To prawdziwe wyzwanie i tylko wytrawni lotnicy mogą mu podołać, ratując życie przerażonych pasażerów.

Fala ulewnych deszczów w Wielkiej Brytanii wywołała w 2004 roku wiele powodzi i zniszczeń. Najbardziej kryzysowa sytuacja zaistniała w mieście Cockermouth, które ze względu na położenie w dolinie stanęło w obliczu zagłady. Woda wdarła się na ulice i zasłoniła dachy domów. Nikt jednak nie zginął, dzięki bohaterskiej drużynie ratowników, wyławiających ludzi ze spienionych fal. Ten sam odcinek programu opowiada o ocalałych z zamachu bombowego w Londynie w 2005 r. Cudem uniknęli śmierci, i choć zostali rani, szybka pomoc mieszkańców i lekarzy, pozwoliła im wrócić do zdrowia w krótkim czasie.

Obie tragedie pokazały, że ludzie potrafią się jednoczyć w obliczu katastrofy.

W innym odcinku sportretowani są miłośnicy ekstremalnych sportów, uzależnienie od adrenaliny. Sami wystawiają się na niebezpieczeństwo. Ich życie to nieustanne poszukiwanie przygód i wyzwań. Jeden z nich postanawia zjechać po oblodzonej stronie góry. Lód nie jest takim wielkim problemem, ale fakt, że wyczyn ma się odbyć po niemal pionowej powierzchni. Oczywiście, cała akcja jest rejestrowana przez małą kamerę na kasku, a następnie umieszczona  w sieci. Inny śmiałek, kaskader, skacze przez nadjeżdżające samochody. Jego skoki wyglądają na brawurową improwizację, ale prawda jest inna - są starannie przygotowane i poparte obliczeniami matematycznymi. Szaleństwo wymaga jednak metody.

www.discoverychannel.pl