Tag:

Radio

Fale radiowe. Tajemnice eteru, którego nie ma

Fale radiowe umożliwiają komunikację na odległość, dostarczają informacji i rozrywki w postaci przekazów radiowych i telewizyjnych, pozwalają na korzystanie ze smartfonów i wi-fi, prowadzą samoloty i statki za pomocą radaru, a nawet podgrzewają nam potrawy w mikrofalówkach.

Media publiczne: likwidacja różni się od zlikwidowania

Wobec spółki mediów publicznych też można wszcząć procedurę likwidacyjną.

Koniec abonamentu RTV jaki znamy. Poseł podaje datę i co może go zastąpić

TVP i Polskie Radio mają być finansowane z dotacji budżetowej lub opłaty audiowizualnej - informuje portal wirtualnemedia.pl. Nowe przepisy, oznaczające koniec abonamentu RTV, mogą wejść w życie z początkiem 2025 roku.

Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia nie chcą łączyć się z TVP. Wystosowano list

Pracownicy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia poinformowali o wspólnej akcji ws. utrzymania formalno-prawnej niezależności tych rozgłośni. „Nie jesteśmy przeciwni zmianom w mediach (…) Niepokoi nas jednak perspektywa zdominowania naszej pracy przez telewizję, która generuje o wiele większe koszty” – czytamy. Dokument podpisało dotychczas 741 osób.

Adwokat o abonamencie RTV od komputerów i telefonów: To abstrakcja prawna

Żeby skutecznie egzekwować abonament RTV, trzeba udowodnić, że na ekranie oglądamy telewizję, a nie Netfliksa. To niewykonalne - podkreśla Krzysztof Olkiewicz, adwokat.

Co słychać w publicznych mediach? Likwidator skutecznie zastępuje zarząd

Sądy zalegalizowały wszczęcie likwidacji większości spółek prowadzących media publiczne. Tam, gdzie to się jeszcze nie stało, spory rozstrzygną sędziowie.

Krzysztof Łyszyk: Istota sporu o likwidację spółek mediów publicznych

Rozstrzygnięcie sporu o skuteczność uchwał likwidacyjnych zajmie lata. Dlatego jedyną szansą na uzyskanie przewagi przez jedną lub drugą stronę są wnioski o zabezpieczenie roszczeń.

Kappes, Siemiątkowski: Sprawa likwidacji „misyjnych” spółek medialnych nadal otwarta

Statuty obydwu spółek przewidują ich likwidację. Oznacza to, że rejestrując spółki w 1992 r. sąd rejestrowy uznał, że ich likwidacja jest możliwa. I przez cały czas, aż do teraz ani Skarb Państwa – właściciel, ani Krajowa Rada, ani Rada Mediów nie uznały za stosowne skorygować tego w statutach.

Prof. Romanowski: Sienkiewicz wybudził media publiczne ze śmierci klinicznej

W zgiełku wywołanym wokół mediów publicznych giną fakty i prawo. Uporządkujmy to zatem. Ich likwidacja jest środkiem ostatecznym (ultima ratio) kiedy rząd wyczerpał istniejące możliwości prawne „uratowania” tych podmiotów.