Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.03.2018 20:52 Publikacja: 13.03.2018 18:48
Foto: AFP
To może nie jest wypowiedzenie wojny, ale niewiele mniej. Premier Theresa May w Izbie Gmin oskarżyła Kreml o „bezprawne użycie siły" na terenie Zjednoczonego Królestwa. Chodzi o usiłowanie zabicia byłego podwójnego szpiega Siergieja Skripala za pomocą niezwykle toksycznego preparatu, którym dysponuje tylko Rosja.
– Putin chce przetestować Wielką Brytanię w chwili, gdy jest ona izolowana z powodu brexitu – mówi „Rzeczpospolitej" Mark Galeotti, czołowy brytyjski znawca Rosji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. M.in. na Morzu Bałtyckim rozpoczynają si...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińska armia informuje o coraz częsts...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 20 na 21 lipca Rosja przeprowad...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 17 na 18 lipca ukraińskie drony...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas