Treść listu opublikował na Twitterze marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Po ośmiu godzinach debaty i ponad godzinie głosowań nad poprawkami do tzw. ustawy represyjnej komisja sprawiedliwości przyjęła ustawę wraz z poprawkami stosunkiem głosów 14 do 10. Ostatnie głosowanie odbyło się ok. godz. 5:15. Komisja przyjęła 22 poprawki do ustawy, odrzucając ponad 80 poprawek opozycji, które mają być przedstawione w drugim czytaniu jako wnioski mniejszości.

Drugie czytanie, które miało rozpocząć się w piątek o godz. 9, zostało przesunięte na godz. 12.30. Wstępnie głosowania zaplanowano na godz. 15. Na rp.pl relacja na żywo piątkowych z prac Sejmu.

RMF FM nieoficjalnie informował wcześniej, że Komisja Europejska ma w piątek przedstawić oficjalne stanowisko w sprawie projektu ustawy dyscyplinującej sędziów. KE ma zaapelować do najważniejszych osób w państwie - prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu - o powstrzymanie się od dalszych prac nad przepisami, które, we wstępnej ocenie Komisji, godzą w praworządność i są sprzeczne z wartościami Unii Europejskiej.

"W stanowisku KE najprawdopodobniej znajdzie się też sugestia, że cały proces zmian w wymiarze sprawiedliwości polskie władze powinny skonsultować z Komisją Wenecką" - podało RMF FM.