- Putin odwiedzi Palestynę, będzie w Betlejem w okolicy 23 stycznia - zapowiedział ambasador, zapowiadając, że rosyjski prezydent ma spotkać się ze swoim palestyńskim odpowiednikiem Mahmudem Abbasem.

- Omawianych będzie wiele tematów, nie tylko stosunki bilateralne, ale także inne - mówił Abdel Hafiz Nofal, cytowany przez TASS. Zwrócił uwagę, że jego kraj „nigdy nie uzna  żadnych jednostronnych kroków USA dotyczących procesu pokojowego”. - Są to jednostronne kroki Amerykanów, których nie uznajemy i którym jesteśmy przeciwni - tłumaczył.

Ambasador podkreślił, że Palestyna spodziewa się, że Rosja będzie odgrywać większą rolę w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie.

Wcześniej prezydent Rosji zapowiedział, że w styczniu 2020 roku odwiedzi Izrael, by wziąć udział w obchodach z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz i w odsłonięciu pomnika ofiar blokady Leningradu. Nie podał dokładnej daty, ale obie rocznice (Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i obchodzone w Rosji przełamanie przez Armię Czerwoną niemieckiego oblężenia Leningradu) przypadają tego samego dnia - 27 stycznia.