Reklama
Rozwiń
Reklama

Cyberataki Korei Północnej. Dzięki nim 2 mld dolarów na program zbrojeniowy

Zgodnie z poufnym raportem ONZ, do którego dotarła agencja Reutersa, Korea Północna wygenerowała około dwóch miliardów dolarów na program rozwoju broni masowego rażenia, wykorzystując coraz bardziej powszechne cyberataki.

Aktualizacja: 05.08.2019 21:41 Publikacja: 05.08.2019 20:45

Cyberataki Korei Północnej. Dzięki nim 2 mld dolarów na program zbrojeniowy

Foto: AFP

W ramach przeprowadzanych ataków dokonywano kradzieży pieniędzy z kont bankowych oraz dokonywano wymian kryptowalut.

Władze w Pjongjangu miały kontynuować rozwój swojego programu jądrowego i rakietowego, mimo że nie przeprowadzono prób. Przedstawiciele Korei Północnej przy ONZ nie odpowiedzi na prośbę o komentarz w sprawie raportu, który został przekazany Radzie Bezpieczeństwa w ubiegłym tygodniu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1352
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Świat
„Patrzmy na czyny, a nie tylko na słowa”. Paweł Kowal o Trumpie, Polsce i ryzyku wojny kognitywnej
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1351
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1350
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1349
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama