W sondażu brano pod uwagę jedynie poparcie wyborców zarejestrowanych jako wyborcy Partii Demokratycznej i wyborców niezależnych - w większości stanów tylko oni mogą brać udział w prawyborach Partii Demokratycznej.

W porównaniu do sondażu ze stycznia przeprowadzonego przez uczelnię Sanders zyskał 4 punkty procentowe poparcia.

Drugie miejsce w sondażu zajmuje Joe Biden - byłego wiceprezydenta popiera 17 proc. wyborców, co oznacza spadek w porównaniu do stycznia aż o 9 punktów procentowych.

Trzeci jest Michael Bloomberg z poparciem 15 proc. - były burmistrz Nowego Jorku zanotował wzrost poparcia o 7 punktów procentowych.

Senator Elizabeth Warren może liczyć na 14 proc. głosów, a były burmistrz South Bend w Indianie, Pete Buttigieg, który wygrał prawybory w Iowa, jest popierany przez 10 proc. respondentów. Senator Amy Klobuchar uzyskuje w sondażu 4 proc. wskazań.

Z sondażu wynika też, że 56 proc. wyborców Demokratów i niezależnych skłaniających się ku Demokratom przyznaje, iż może jeszcze zmienić zdanie co do popieranego kandydata przed zagłosowaniem w prawyborach.

Sondaż przeprowadzono między 5 a 9 lutego na grupie 1519 zarejestrowanych wyborców w całym kraju. Margines błędu dla grupy wyborców Partii Demokratycznej i wyborców niezależnych, którzy skłaniają się ku Demokratom, wynosi 3,8 pkt. proc.