Gholamhossein Esmaili, rzecznik irańskiego sądownictwa poinformował, że w innych sprawach za szpiegowanie skazano na kary więzienia dwie osoby, które pracowały dla organizacji charytatywnej. Spędzą za kratami odpowiednio 10 i 5 lat.

- Amir Rahimpour był szpiegiem CIA i otrzymał duże wynagrodzenie. Próbował przekazać część irańskich informacji dotyczących programu nuklearnego służbom amerykańskim. Został osądzony i skazany na śmierć, a Sąd Najwyższy utrzymał wyrok i wkrótce zobaczy konsekwencje swoich działań - powiedział Esmaili, odnosząc się do osoby, której grozi kara śmierci.

Esmaili nie podał żadnych dodatkowych informacji na temat narodowości skazanych osób pracujących dla organizacji charytatywnej. Iran nie uznaje podwójnego obywatelstwa, a sądy skazują podwójnych obywateli jak obywateli Iranu.

Informacje o skazaniu szpiega CIA skomentował na Twitterze Donald Trump. "Raport Iranu o schwytaniu szpiegów CIA jest całkowicie fałszywy. Zero prawdy." - napisał.

Spór między Teheranem a Waszyngtonem nasilił się po zabicia generała Kasema Sulejmaniego. W odpowiedzi Iran przeprowadził atak rakietowy na amerykańską bazę w Iraku.