Od początku epidemii w Belgii zmarło już ponad 1100 chorych, u których wykryto koronawirusa. W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 578 osób. Wypisano 377. Obecnie hospitalizowanych jest ponad 5,5 tys. pacjentów. Ponad 1200 z nich przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Centrum kryzysowe poinformowało, że w kraju zakażonych jest łącznie 16770 osób. 

Dobrą wiadomością jest to, że dane pokazują, że sytuacja wydaje się stabilizować. W tym tygodniu dane dotyczące zakażeń nie są tak duże, jak w ubiegłym oraz nie rośnie liczba hospitalizowanych. Eksperci podkreślają jednak, że dopiero najbliższe dni pokażą, czy to tendencja trwała. 

Belgia oczekuje, że szczyt epidemii będzie miał miejsce na początku przyszłego tygodnia.

148 kolejnych ofiar w Holandii

Jak poinformował Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM), w ciągu ostatniej doby w Holandii o 1026 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. O 148 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19. Ponad 500 kolejnych osób przyjęto do tamtejszych szpitali. RIVM podkreśla jednak, że rzeczywista liczba infekcji jest jednak wyższa, gdyż nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom.

RIVM ocenia, że liczba pacjentów przyjętych do szpitali i liczba zgłoszonych zgonów w Holandii rosną wolniej, niż gdyby nie wprowadzono nadzwyczajnych środków.