Łączna liczba zakażeń w Rosji wynosi obecnie 93 558. Rosja znalazła się więc na ósmym miejscu wśród krajów świata pod względem liczby infekcji. Wyprzedziła Chiny i Iran.

Centrum kryzysowe twierdzi, że w regionie moskiewskim liczba zarażonych wzrosła o 523, osiągając 10 231. Dagestan i Murmańsk stały się kolejno piątym i szóstym regionem Rosji, w którym liczba zakażonych osób przekroczyła 1000. W Dagestanie potwierdzono 1147 przypadków, a w regionie Murmańska - 1056. W Petersburgu liczba zakażonych wzrosła o 198, osiągając 3436.

W ciągu ostatniej doby w Rosji zmarło 72 pacjentów zakażonych koronawirusem. 44 zgony zanotowano w Moskwie, pięć w regionie Chakasji, cztery w regionie Kaługi, trzy w obwodzie moskiewskim, trzy w obwodzie Samara oraz po dwa w obwodzie krasnojarskim i lipeckim. Inguszetia, region Penza, obwód biełgorodzki, obwód smoleński i region kemerowski, a także Czeczenia i Udmurtia, zgłosiły po jednym zgonie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Rosji to 867.

W ciągu ostatniej doby w kraju wyzdrowiało 1100 pacjentów z COVID-19. 606 osób zostało zwolnionych do domu w Moskwie, 56 w Czeczenii, 55 w Petersburgu i 49 w obwodzie rostowskim. Od początku pandemii za wyleczone uznano 8456 osób. 

W Rosji cały kwiecień jest miesiącem wolnym od pracy. Obowiązkowa jest samoizolacja, ale jej zakres różni się w zależności od regionu. Władimir Putin poinformuje dziś prawdopodobnie o utrzymaniu ograniczeń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Państwowy urząd sanitarny Rospotriebnadzor oceniał, że restrykcje mogą być złagodzone nie wcześniej niż po 12 maja.