Tylko 50 przypadków wirusa w więzieniach w Hubei było ujętych w podanych wcześniej statystykach mówiących o 411 zachorowaniach w prowincji w ciągu doby. Po uwzględnieniu dodatkowych 220 zachorowań liczba osób, u których w ciągu doby wykryto koronawirusa w prowincji Hubei, wzrosła do 631.

Liczba ofiar koronawirusa, podawana przez władze, nie zmieniła się.

Wcześniej informowano, że w Chinach kontynentalnych w ciągu doby na koronawirusa zachorowało 889 osób. Po uwzględnieniu 220 nieujętych wcześniej w statystykach zachorowań liczba ta wzrosła do 1109. Liczba ofiar wirusa w ciągu 24 godzin wyniosłą 114.

He Ping, dyrektor odpowiedzialny za administrowanie więzieniami w Ministerstwie Sprawiedliwości poinfornował w piątek, że w prowincji Hubei stwierdzono 230 zachorowań wywołanych koronawirusem w Więzieniu Kobiecym w Wuhan. 41 przypadków stwierdzono w więzieniu Hanjin i jeden przypadek zachorowania w ośrodku dla niepełnoletnich. Dwóch urzędników odpowiedzialnych za więzienia usunięto ze stanowisk.

W prowincji Szantung zanotowano 200 przypadków zachorowan w więzieniach. 34 potwierdzone przypadki zarejestrowano w więzieniu w Zhejiang.

He Ping dodał, że wirus dostał się do więzień z zewnątrz i że w więzieniach nikt nie umarł z powodu zarażenia się koronawiursem.