Reklama

Koronawirus w USA: Kongres zostanie wyszczepiony w pierwszej kolejności

Członkowie amerykańskiego Kongresu będą mogli zaszczepić się na COVID-19 w pierwszym etapie szczepień prowadzonych w USA - poinformował dr Brian Monahan, lekarz odpowiedzialny za zdrowie członków amerykańskiego parlamentu.

Aktualizacja: 18.12.2020 06:26 Publikacja: 18.12.2020 04:52

Koronawirus w USA: Kongres zostanie wyszczepiony w pierwszej kolejności

Foto: AFP

arb

Szczepienia z użyciem szczepionki Pfizera i niemieckiej firmy BioNTech rozpoczęły się w USA 14 grudnia. Wkrótce zatwierdzona do użycia ma być w USA druga szczepionka, opracowana przez koncern Moderna.

Dr Monahan w liście do członków Kongresu napisał, że został poinformowany przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego działającą przy Białym Domu, że Kongres "otrzyma określoną liczbę dawek szczepionki na COVID-19, by zapewnić utrzymanie ciągłości działań rządowych".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1277
Polityka
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Putin szykuje się na kolejną wojnę. Mołdawski sprawdzian
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1276
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1275
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1274
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama