W nagraniu opublikowanym na profilu Piewszej Damy na Twitterze, Melania Trump pożegnała się z Amerykanami.

"Żadne słowa nie są w stanie wyrazić mojej wdzięczności za przywilej służenia wam jako Pierwsza Dama. Do wszystkich ludzi w tym kraju: pozostaniecie w moim sercu na zawsze" - mówiła żona Donalda Trumpa

Melania Trump stwierdziła, że pełnienie tej funkcji było "największym zaszczytem w jej życiu", oddała też hołd wszystkim osobom z pierwszej linii walki z pandemią - pielęgniarkom, lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia, i wszystkim, którzy pracują, by ratować życie.

Była - już wkrótce - Pierwsza Dama apelowała, by jej rodacy realizowali swoje cele z pasją i namiętnością, ale by pamiętali, że "przemoc nigdy nie jest odpowiedzią i nigdy nie jest usprawiedliwiona".

Melania Trump zachęcała Amerykanów, aby byli ambasadorami inicjatywy "Be Best" - "Bądź najlepszy", która przyświecała jej przez całą kadencję.

- Proszę każdego Amerykanina, aby skupił się na tym, co nas łączy. Wzniósł się ponad to, co nas dzieli.  Razem, jako jedna rodzina, możemy nadal być nadzieją dla przyszłych pokoleń i kontynuować dziedzictwo Ameryki, polegające na wyniesieniu naszego narodu na wyżyny dzięki odwadze, dobroci i wierze - mówiła. - Niech Bóg Was błogosławi. Niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone Ameryki - zakończyła.

Donald Trump już wcześniej ogłosił, że nie weźmie udziału w jutrzejszej  inauguracji Joe Bidena, zostając tym samym pierwszym prezydentem od 152 lat, który nie będzie osobiście uczestniczyć w przekazaniu władzy.

Melania Trump poszła w ślady męża - nie zaprosiła swojej następczyni, Jill Biden, do zwyczajowego spaceru po ogrodach Białego Domu.

Autopromocja
Już w środę. Tylko w prenumeracie rocznej

Poradnik specjalny: Polski Ład - jak rozliczyć się z fiskusem

Zaprenumeruj