Reklama

Koronawirus: Zmarł czwarty pasażer statku "Diamond Princess"

Czwarty pasażer statku wycieczkowego "Diamond Princess" zmarł w japońskim szpitalu z powodu zarażenia koronawirusem - informuje japoński nadawca publiczny, NHK.

Aktualizacja: 25.02.2020 05:39 Publikacja: 25.02.2020 03:14

Koronawirus: Zmarł czwarty pasażer statku "Diamond Princess"

Foto: AFP

arb

Zmarły pasażer to osoba w wieku ok. 80 lat - podaje NHK.

Japonia jest krytykowana za sposób radzenia sobie z koronawirusem 2019-nCoV, który pojawił się na statku wycieczkowym. "Diamond Princess" został objęty kwarantanną w porcie w Jokohamie 3 lutego, po tym jak okazało się, iż jego pasażer, który wcześniej zszedł na ląd w Hongkongu, był nosicielem koronawirusa. Ostatecznie spośród 3700 osób znajdujących się na pokładzie statku wirusa wykryto u ponad 600. Eksperci krytykowali Japonię za to, że uczyniła z "Diamond Princess" inkubator wirusa każąc ludziom spędzać ponad dwa tygodnie na niewielkiej, zamkniętej przestrzeni.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1338
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1337
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1336
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1335
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1334
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama