Oznacza to, że Polaków będą obowiązywać specjalne zasady przy wjeździe do Niemiec.

Warunkiem najprawdopodobniej będzie negatywny wynik testu nie starszego niż 48 godzin i nie będzie zwolnień od tego warunku ani dla uczniów, ani dla pracowników transgranicznych.

Dziś na terenie całej Polski wprowadzony został lockdown.

Z informacji Polsat News wynika, że np. Meklemburgia-Pomorze Przednie będzie wymagać obowiązku testowania na koronawirusa co 48 godzin od osób, które regularnie przekraczają granicę. Ci, którzy robią to sporadycznie, negatywny wynik testu muszą mieć przy sobie i będzie ich obowiązywać 10-dniowa kwarantanna.

Testu nie będzie można wykonać dwa dni po przyjeździe.

Brandenburgia wprowadzi podobne zasady, tyle że wyjątek zrobi dla kierowców TIR-ów - ci nie będą musieli wykonać testu.

Sezonowi robotnicy przyjeżdżający do tego landu nie będą musieli przejść kwarantanny, ale będą musieli okazać negatywny wynik testu.

Saksonia, która spośród landów ma największe doświadczenie w postępowaniach z osobami z krajów wysokiego ryzyka, ponieważ graniczy także z Czechami, które na tej liście już są, wymaga od czeskich pracowników  testowania dwa razy w tygodniu, częściowo refundując koszty.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Prawdopodobnie takie same zasady będą dotyczyć Polaków, jeśli informacje o umieszczeniu Polski na liście krajów wysokiego ryzyka się potwierdzi.