- Przyjęliśmy model, w którym podejmujemy decyzje na podstawie tygodniowych raportów - powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. - Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, że częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dot. usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak wiele będzie zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach - dodał. - Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli ogłosić decyzję co do żłobków i przedszkoli, być może także usług - podkreślił.

Müller został zapytany także o podwyżki dla pracowników służby zdrowia. Jak przyznał, "temat jest do uregulowania w tym roku”. Zapewnił też, że trwają w tej sprawie rozmowy między Ministerstwem Zdrowia, a przedstawicielami lekarzy i pielęgniarek.

Rzecznik rządu skomentował również szczepienia poza kolejnością. - Jeżeli ktoś będzie zaszczepiony bez skierowania lub ze złamaniem przepisów prawa, NFZ ma prawo nie zapłacić za procedurę i może nałożyć karę. Każdy przypadek będzie weryfikowany indywidualnie - zaznaczył.