Do wtorku liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wzrosła do 2158. Oficjalnie poinformowano, że zarażonych jest 27980 osób, co stanowi drugi najwyższy na świecie wynik poza Chinami.

Minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Gaetano Manfredi poinformował, że w tym roku rząd zniesie egzaminy końcowe dla absolwentów medycyny, aby mogli oni szybciej rozpocząć pracę. Przyspieszy to cały proces o 8-9 miesięcy.

W opublikowanym oświadczeniu Manfredi przekazał, że w praktyce oznacza to około 10 tys. nowych lekarzy, co ma fundamentalne znaczenie dla cierpiącego z powodu niedoboru personelu kraju.

Absolwenci zostaną wysłani do pracy w klinikach ogólnych i w domach spokojnej starości. Bardziej doświadczeni lekarze zostaną wysłani do szybko zapełniających się szpitali.

We Włoszech najbardziej dotknięta jest Lombardia, gdzie w ciągu trzech tygodni 1135 osób potrzebowało intensywnej opieki medycznej.

Giacomo Grasselli, kierownik oddziału intensywnej terapii w szpitalu Policlinico w Mediolanie powiedział, że obecnie jego placówka dysponuje 800 łóżkami.