McCain zwyciężył m.in. w Kentucky, Karolinie Południowej, Oklahomie, Tennessee, Alabamie, Arizonie Arkansas, Georgii, Wyoming, Teksasie, Dakocie Północnej i Południowej, Wirginii Zachodniej, Kansas, Luizjanie, Utah, Missisipi, Idaho, Nebrasce i na Alasce.
Obama wygrał we wszystkich stanach tradycyjnie głosujących na demokratów, głównie na północno-wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA, a także w niemal wszystkich "swing states", czyli wahających się stanach - zwykle mniej więcej równo podzielonych między zwolenników obu partii. Obama wygrał m.in. w Vermoncie, Pensylwanii, Illinois, New Jersey, Connecticut, Delaware, Dystrykcie Kolumbii, Maine, Marylandzie, na Florydzie, w Massachusetts, New Hampshire, Michigan, Nowym Jorku, Rhode Island, Wisconsin, Minnesocie, Nowym Meksyku, Ohio, Iowa, Wirginii, Kalifornii, na Hawajach, w Oregonie, w stanie Waszyngton, Newadzie i Kolorado.
W Wirginii po raz pierwszy od 40 lat przegrał republikanin.
Za szczególnie bolesną dla senatora McCaina można uznać porażkę w Pensylwanii - stanie, w którym kandydat Partii Republikańskiej prowadził w ostatnich tygodniach szczególnie intensywną kampanię. On i Sarah Palin byli tu na finiszu kampanii dziesięciokrotnie, próbując podbić stan, który w czterech ostatnich elekcjach popierał demokratów.
Kolejną z wyjątkowo złych wiadomości dla McCaina była przegrana w Ohio. Żaden z republikańskich prezydentów w historii USA nie dostał się do Białego Domu bez zwycięstwa w tym stanie. Wygrał tam także George W. Bush, podobnie jak w innych zdobytych dziś przez Obamę stanach, takich jak Iowa i Nowy Meksyk.