Marcin Nowak

Giedroyć na makatce

Dostrzec w Redaktorze Jerzego – to główny cel, jaki stawia sobie w swojej książce „Jerzy Giedroyć. Życie przed «Kulturą»" Marek Żebrowski, autor najnowszej biografii poświęconej słynnemu Księciu Niezłomnemu z Maisons-Laffitte.

Dobro dojrzewa w ciemności

O najnowszym filmie Agnieszki Holland - pisze w Kulturze Liberalnej Marcin Nowak

Premier przyjechał z pieniędzmi

Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze dzisiaj ruszy wypłata zasiłków dla poszkodowanych w powodzi. Premier jest z wizytą na Podkarpaciu, w Małoposce i na Opolszczyźnie.

Pierwsza ofiara powodzi

Pierwsza ofiara śmiertelna powodzi na południu Polski. Ciało mężczyzny znaleziono na brzegu rzeki Wielopolki we wsi Brzeziny.

Wyszukiwarka oskarżona o wulgarność

Amerykański potentat na rynku internetowym - firma Google jest coraz silniej atakowany przez chińskie władze. Pekin oskarżył firmę o rozpowszechnianie w Chinach nieprzyzwoitych treści.

Papież gratuluje Paetzowi

Papież Benedykt XVI przesłał telegram gratulacyjny arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich.

Prezes PiS: Lech Kaczyński naszym kandydatem

Nie przejmujemy się sondażami, które są niepewnym źródłem informacji, jeśli chodzi o realne szanse kandydatów w wyborach prezydenckich - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że kandydatem PiS będzie Lech Kaczyński.

Giną protokoły ze śledztwa w sprawie Papały i Dębskiego?

Z prokuratorskich akt dotyczących zamordowania gen. Marka Papały i Jacka Dębskiego giną dokumenty. Tak twierdzą w rozmowie z portalem tvp.info świadkowie przesłuchiwani w tych sprawach. Czy to oznacza, że ktoś chce storpedować najważniejsze polskie śledztwa?

Palestyński chłopiec powieszony za kolaborację

15-letniego palestyńskiego chłopca odnaleziono powieszonego w mieście Kalkilia na Zachodnim Brzegu. Policja poinformowała, że kilku członków rodziny zamordowanego przyznało się do udziału w zbrodni.

Cenzura w Air France

Air France "cenzuruje" media po katastrofie Airbusa. Korespondent RMF FM dotarł do tajnego dokumentu, który dowodzi, że linie lotnicze chcą ukryć niewygodne informacje o tragedii.