Marcin Nowak

Giedroyć na makatce

Dostrzec w Redaktorze Jerzego – to główny cel, jaki stawia sobie w swojej książce „Jerzy Giedroyć. Życie przed «Kulturą»" Marek Żebrowski, autor najnowszej biografii poświęconej słynnemu Księciu Niezłomnemu z Maisons-Laffitte.

Dobro dojrzewa w ciemności

O najnowszym filmie Agnieszki Holland - pisze w Kulturze Liberalnej Marcin Nowak

Premier przyjechał z pieniędzmi

Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze dzisiaj ruszy wypłata zasiłków dla poszkodowanych w powodzi. Premier jest z wizytą na Podkarpaciu, w Małoposce i na Opolszczyźnie.

Pierwsza ofiara powodzi

Pierwsza ofiara śmiertelna powodzi na południu Polski. Ciało mężczyzny znaleziono na brzegu rzeki Wielopolki we wsi Brzeziny.

Papież gratuluje Paetzowi

Papież Benedykt XVI przesłał telegram gratulacyjny arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich.

Wyszukiwarka oskarżona o wulgarność

Amerykański potentat na rynku internetowym - firma Google jest coraz silniej atakowany przez chińskie władze. Pekin oskarżył firmę o rozpowszechnianie w Chinach nieprzyzwoitych treści.

Giną protokoły ze śledztwa w sprawie Papały i Dębskiego?

Z prokuratorskich akt dotyczących zamordowania gen. Marka Papały i Jacka Dębskiego giną dokumenty. Tak twierdzą w rozmowie z portalem tvp.info świadkowie przesłuchiwani w tych sprawach. Czy to oznacza, że ktoś chce storpedować najważniejsze polskie śledztwa?

Prezes PiS: Lech Kaczyński naszym kandydatem

Nie przejmujemy się sondażami, które są niepewnym źródłem informacji, jeśli chodzi o realne szanse kandydatów w wyborach prezydenckich - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że kandydatem PiS będzie Lech Kaczyński.

Cenzura w Air France

Air France "cenzuruje" media po katastrofie Airbusa. Korespondent RMF FM dotarł do tajnego dokumentu, który dowodzi, że linie lotnicze chcą ukryć niewygodne informacje o tragedii.

Palestyński chłopiec powieszony za kolaborację

15-letniego palestyńskiego chłopca odnaleziono powieszonego w mieście Kalkilia na Zachodnim Brzegu. Policja poinformowała, że kilku członków rodziny zamordowanego przyznało się do udziału w zbrodni.