- Będę poddany leczeniu pod nadzorem lekarzy w szpitalu miejskim. Pozostanę w kontakcie - powiedział minister Jakuszew, cytowany przez serwis prasowy ministerstwa. Obowiązki szefa resortu przejmie tymczasowo Nikita Stasiszin, jeden z wiceministrów.

W komunikacie podkreślono, że zarówno u Jakuszewa, jak i Wołkowa, zakażenie koronawirusem potwierdzono na podstawie badań tomograficznych klatki piersiowej.

Jakuszew został mianowany ministrem budownictwa w maju 2018 r.

W czwartek o dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa poinformował premier Rosji Michaił Miszustin. Nie wiadomo, czy minister budownictwa zaraził się od szefa rządu.

- Oczywiście w dzisiejszych czasach, szczególnie w odniesieniu do głowy państwa, ochrona zdrowia jest tak maksymalna, jak to możliwe - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, odpowiadając na pytanie o możliwość zaostrzenia środków ostrożności po tym, gdy poinformowano o zakażeniu u Miszustina.

W piątek w Rosji trzeci dzień z rzędu zanotowano największy wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u 7933 osób. Łącznie liczba pacjentów z COVID-19 wynosi już ponad 114 tys. kolejnych 211 tys. jest objętych nadzorem medycznym.

W piątek z powodu COVID-19 zmarło w Rosji 96 chorych. Całkowita liczba zgonów wynosi 1169.