„Informujemy, że wśród chorych na Covid-19 jest także biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha. Obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i realizują wskazania służb sanitarnych. Zapewniają diecezjan, a szczególnie chorych o duchowej bliskości i zapraszają wszystkich do wytrwałej modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna” - poinformowano w komunikacie na stronie diecezji.

Wcześniej w środę o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u bp. Szymona Stułkowskiego poinformowała archidiecezja poznańska. W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa natomiast w kwarantannie.

We wtorek, oprócz bp. Mizińskiego, test wy wykryły zakażenie u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały z diecezji opolskiej. Zakażony jest też katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

W zeszłym tygodniu biskupi uczestniczyli w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi. KEP informowała, że w czasie zebrania „dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń”, przy czym „Księża Biskupi, na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia”.