26 listopada liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech wykrytych od początku epidemii przekroczyła milion - obecnie wynosi 1 028 089 - wynika z danych podawanych przez Instytut Roberta Kocha. W Niemczech zmarło 15 965 chorych na COVID-19.

Niemcy są szóstym krajem w Europie, w którym wykryto ponad milion zakażeń koronawirusem (po Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech).

Piątek był trzecim dniem z rzędu, gdy w Niemczech wykryto ponad 20 tysięcy zakażeń w ciągu doby.

25 listopada kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że obowiązujący w Niemczech od 2 listopada lockdown zostaje przedłużony do 20 grudnia. Dzień później mówiła o tym, że obostrzenia będą obowiązywać w Niemczech najprawdopodobniej również w styczniu.

Merkel apelowała o unikanie zbędnych kontaktów oraz podróży. Wezwała pracodawców do ułatwiania pracownikom pracy zdalnej.

Kanclerz oświadczyła, że restrykcje wprowadzone w listopadzie będą obowiązywały do 20 grudnia, a także w styczniu, chyba że liczba zakażeń spadnie do zakładanego poziomu. Angela Merkel zapowiedziała, że w miejscach występowania ognisk zakażeń wprowadzone zostaną kolejne obostrzenia.

W ramach lockdownu od 1 grudnia w spotkaniach prywatnych będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób z nie więcej niż dwóch gospodarstw domowych (nie dotyczy to dzieci do lat 14).

Od 23 grudnia do Nowego Roku w Niemczech dozwolone mają być spotkania rodzinne w gronie do 10 osób.

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu doby ostatni raz - przed 25 listopada - przekroczyła w Niemczech 20 tysięcy 22 listopada (był to trzeci dzień z rzędu z liczbą zakażeń powyżej 20 tysięcy).

Dzień wcześniej Instytut Roberta Kocha poinformował o 23 648 zakażeniach koronawirusem w ciągu doby, co było największym dobowym przyrostem liczby zakażonych w kraju od początku epidemii.