Reuters zauważa, że Trump zaczyna konsolidować wokół siebie wyborców Partii Republikańskiej - obecnie chce na niego głosować 78 proc. z nich, to wzrost o 6 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania. Trumpa wciąż popiera jednak mniej Republikanów, niż popierało - w tym samym momencie kampanii wyborczej - Mitta Romney'a w 2012 roku (mógł liczyć na głosy 85 proc. Republikanów).Jednocześnie 20 procent ankietowanych rozważa zagłosowanie na jednego z pozostałych kandydatów w wyborach, lub pozostanie w domu w dniu głosowania.

Z sondażu wynika również, że Clinton jest postrzegana przez wyborców gorzej niż Trump - negatywnie ocenia ją 57 proc. ankietowanych, podczas gdy kandydata Republikanów - 54 proc.

Wzrost poparcia dla Trumpa może wiązać się z przyjęciem przez niego bardziej umiarkowanej retoryki i skierowaniem przekazu do umiarkowanych wyborców Republikanów - pisze Reuters. Trump zaczął w ostatnim czasie zabiegać również o głosy Latynosów i Afroamerykanów.

Z kolei Hillary Clinton w ostatnich tygodniach musiała mierzyć się z kolejnymi zarzutami ws. używania przez nią prywatnej skrzynki e-mail do służbowej korespondencji w czasie, gdy była sekretarzem stanu. Pojawiły się też zarzuty pod adresem fundacji charytatywnej prowadzonej przez Clintonów.

Sondaż przeprowadzono we wszystkich 50 stanach na reprezentatywnej grupie 1804 respondentów. Błąd statystyczny wynosi 3 punkty procentowe. W sondażu uwzględniono jedynie osoby, które zamierzają wziąć udział w wyborach.