Pozostałych dwoje kandydatów - libertarianin Gary Johnson i kandydatka Partii Zielonych Jill Stein, mogą liczyć na - odpowiednio - 7 i 2 proc. głosów.

Co ciekawe kiedy ankietowani byli pytani o to, kto zostanie prezydentem, 59 proc. postawiło na Hillary Clinton, a jedynie 34 proc. - na Trumpa.

Clinton i Trump mogą liczyć na wyborców swoich partii - 92 proc. Demokratów zagłosuje na byłą sekretarz stanu, a 90 proc. Republikanów - na kontrowersyjnego miliardera - wynika z sondażu.

Co ciekawe Trump ma znacznie większe poparcie wśród wyborców niezrzeszonych - 49 proc. z nich chce poprzeć Republikanina, a jedynie 29 proc. - Clinton. To właśnie te głosy dają Trumpowi przewagę w sondażu.

Na Clinton chętniej głosują kobiety i młodzi wyborcy, podczas gdy mężczyźni i osoby mające więcej niż 45 lat wskazują częściej Trumpa - wynika z sondażu.

Trump ma również większe poparcie wśród białych Amerykanów (55 do 34 proc.), podczas gdy Clinton częściej wybierają Afroamerykanie i Latynosi (tu przewaga wynosi aż 71 do 18 proc.).