Na konferencji prasowej premier Boris Johnson poinformował, że łącznie w Wielkiej Brytanii przeciw koronawirusowi zaszczepiono ponad 3,2 mln osób, czyli jedną na 20 osób. Zaszczepionych jest 45 proc. osób powyżej 80. roku życia - ponad 1,3 mln.

Dwie dawki szczepionki ponad już 443 tys. osób. Szczepionkę podano 100 tys. osób w domach opieki, to około 40 proc. wszystkich pensjonariuszy

Jednocześnie w ciągu ostatniej doby odnotowano w Wielkiej Brytanii ponad 55 tysięcy nowych przypadków zakażeń. Zmarło 1280 osób. W szpitalach przebywa niemal 38 tys. pacjentów, w tym ponad 3,8 tys. na oddziałach intensywnej terapii.

Premier Johnson przekazał, że od poniedziałku zamknięte będą wszystkie korytarze podróży. Aby dostać się do Wielkiej Brytanii trzeba będzie okazać negatywny test na obecność koronawirusa, który wykonano najpóźniej 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Po uzyskaniu zgody na wjazd podróżni będą musieli przebywać w samoizolacji przez 10 dni. Czas ten będzie można skrócić, jeśli uzyska się po pięciu dniach wynik negatywny.