Berejiklien w rozmowie z "Sydney Morning Herald" stwierdziła, że rząd federalny powinien rozważyć zawarcie porozumień z państwami na Pacyfiku umożliwiających swobodne podróżowanie w tym regionie.

- Nie ma powodu dlaczego nie mielibyśmy dążyć do podróżowania do Nowej Zelandii czy niektórych państw na Pacyfiku w ciągu kolejnych 12 miesięcy - powiedziała premier Nowej Południowej Walii.

Wcześniej główny lekarz Australii, Paul Kelly, ostrzegał przed zbyt szybkim wznowieniem możliwości podróżowania poza granice Australii.

Obecnie granice Australii pozostają zamknięte. Do kraju mogą przybywać jedynie obywatele państwa przebywający za granicą.

Wyjątek uczyniono dla zawodników i ich trenerów biorących udział w turnieju wielkoszlemowym Australian Open. W stanie Wiktoria, gdzie odbędzie się turniej, lokalnego zakażenia koronawirusem nie wykryto od 15 dni.

72 tenisistów, którzy mają wziąć udział w Australian Open poddano ścisłej kwarantannie, po tym jak u niektórych pasażerów samolotów, które przywiozły ich do Australii, wykryto zakażenie koronawirusem.

W Australii wykryto jak dotąd nieco ponad 22 tys. zakażeń koronawirusem i 909 zgonów chorych na COVID-19.