Brytyjska policja poinformowała o rozbiciu wesela, które odbywało się w Stamford Hill w północnym Londynie. W budynku, w którym organizowano wydarzenie były zasłonięte okna, aby nikt nie mógł zajrzeć do środka. Za zaproszenie około 400 osób organizator może zostać ukarany grzywną w wysokości do 10 tys. funtów.

- To całkowicie niedopuszczalne naruszenie prawa - powiedział funkcjonariusz policji Marcus Barnett. - Ludzie w całym kraju ponoszą straty, odwołując lub odkładając swoje śluby i inne uroczystości. Nie ma usprawiedliwienia dla tego typu zachowań - dodał.

Ślub odbył się w szkole średniej dla dziewcząt Yesodey Hatorah. To placówka żydowska położona w dzielnicy Stamford Hill w londyńskiej dzielnicy Hackney. Szkoła służy przede wszystkim społeczności żydowskiej Charedi w Stamford Hill.

„Jesteśmy absolutnie przerażeni tym wydarzeniem i potępiamy je w możliwie najostrzejszych słowach” - podkreślili w oświadczeniu przedstawiciele szkoły. Jak dodano, wydarzenie zaplanował organizator zewnętrzny, a placówka nie wiedziała o jego organizacji i liczbie gości.