25 stycznia rozpoczęły się w Polsce szczepienia seniorów w wieku 70 i więcej lat. W niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że Polska rozdysponowała już 3,1 mln dawek szczepionek, które mają dotrzeć do naszego kraju do 31 marca.

22 stycznia, gdy w Polsce rozpoczęła się rejestracja osób w wieku 70+, przed wieloma punktami szczepień ustawiły się kolejki. Czekający od 3-4 rano pod placówkami seniorzy w wielu miejscach dowiadywali się, że rejestracja na szczepienia nie będzie prowadzona z powodu braku wolnych miejsc. 22 stycznia seniorzy mieli też problem z połączeniem się z przeciążoną infolinią.

Czytaj także:
Kiedy otwarcie siłowni? Horban: Można sobie kupić hantle

W poniedziałek pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego zaprosił na wtorek do KPRM przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych i sił politycznych na "dyskusję merytoryczną ws. programu szczepień".

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk w rozmowie z Polsat News powiedział, że Narodowy Program Szczepień to program medyczny, a nie propagandowy. - W związku z tym o konsultacjach powinniśmy dowiadywać się wcześniej, a nie z konferencji prasowej ministra Dworczyka - oświadczył.

- Za każdym razem, kiedy tak naprawdę grunt pali się pod nogami rządu okazuje się, że rząd wtedy chce rozmawiać z opozycją albo z ludźmi, którzy są zainteresowani tematem szczepień czy COVID-u. Konsultacje powinny odbywać się zanim coś się zrobi, a nie po fakcie, wtedy kiedy system się rozlatuje - dodał. Poinformował, że przedstawiciele KO przyjmą zaproszenie i na spotkaniu w KPRM przedstawią "szereg propozycji", o których mówią "od kilkunastu dni".

Koronawirus w Polsce - najnowsze informacje:
Po sześciu dniach spadku wzrost liczby pacjentów z COVID-19
Najmniej nowych zakażeń od 111 dni

Również Lewica zjawi się na spotkaniu. - W sprawie szczepień trzeba rozmawiać, w sprawie szczepień nie wolno odmawiać. Będziemy rozmawiali, ale będziemy też mocno pytali o to, dlaczego przez ostatnie trzy tygodnie nikt nie chciał konsultować i nikt nie chciał zwrócić uwagi na problemy, które wskazywaliśmy - powiedział Polsat News przewodniczący klubu Krzysztof Gawkowski.

Poseł ocenił, że wtorkowe spotkanie nie powinno być zapowiadane z dnia na dzień.  - Powinno być elementem współpracy wszystkich partii opozycyjnych, dlatego będziemy chcieli, żeby to spotkanie było transmitowane, żeby to spotkanie mogli obejrzeć wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, bo to jest spotkanie o przyszłości społeczeństwa, to jest spotkanie o tym, jak dobrze zorganizować ruch szczepionkowy i jak nie dopuścić do chaosu, w który rząd nas wpędził - mówił Gawkowski.

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ