Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.06.2017 07:32 Publikacja: 15.06.2017 19:40
Foto: AFP
"Washington Post", który ujawnił tę wiadomość, mówi o „fundamentalnej zmianie" w prowadzonym od blisko roku przez FBI dochodzeniu. I rzeczywiście, prezydent trzykrotnie domagał się od byłego już szefa agencji Jamesa Comeya odpowiedzi, czy osobiście jest przedmiotem dochodzenia. Za każdym razem słyszał zapewnienie, że tak nie jest.
Jak jednak pisze gazeta, to się zmieniło wkrótce po zwolnieniu Comeya przez Trumpa 9 maja. Tym bardziej że, jak trzy tygodnie później przyznał sam James Comey w czasie przesłuchania w Senacie, decyzja prezydenta o pozbyciu się szefa FBI miała być podyktowana właśnie chęcią „przestawienia na nowe tory" dochodzenia w sprawie współpracy sztabu Trumpa z Rosjanami.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Specjalny wysłannik prezydenta USA ds. B...
Dzień po największym bombardowaniu Kijowa przez Rosję w tym roku, Ukraina przeprowadziła serię precyzyjnych uder...
Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia. Z tej okazji zaprezentowano raport w r...
Rosja poniosła w lipcu ciężkie straty na wojnie z Ukrainą – według dowództwa w Kijowie zginęło ponad tysiąc rosy...
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Siergiej Ławrow, w artykule opublikowany...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas