Szpital modułowy powstał na terenie Warszawskiego Instytutu Medycznego. Przygotowano 66 intensywnej terapii wyposażonych w respiratory i kardiomonitory wraz z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną.

Placówka jest przystosowana do przyjęcia maksymalnie 124 pacjentów. Jak informuje MON, uruchomienie szpitala modułowego pozwoli zwolnić miejsca na oddziałach specjalistycznych w WIM.

- Kiedy pandemia minie ten szpital zostanie i będzie użytkowany na cele szkoleniowe. Szpital modułowy to rozwiązanie unikatowe. Jesteśmy przygotowani, aby nieść pomoc i wspierać cywilną służbę zdrowia - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

- Przy budowie szpitala modułowego wykorzystaliśmy doświadczenia zdobyte między innymi w Lombardii. Szpital to także najnowszy sprzęt i wyposażenie pozwalające na leczenie najczęstszych przypadków zakażeń - dodał.

- To rozwiązanie gwarantuje i zapewnia zabezpieczenie przed III falą epidemii. Jesteśmy przygotowani, aby nieść pomoc chorym. Żołnierze są na pierwszej linii frontu z Covid-19 - tłumaczył minister.