Liczba lokalnych, objawowych zakażeń wzrosła - dzień do dnia - o 21.

Wszystkie nowe lokalne zakażenia wykryto w Chinach w położonej na północy kraju Mongolii Wewnętrznej.

Jednocześnie Xu Wenbo, przedstawiciel Chińskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób oświadczył, że w kontynentalnych Chinach, jak dotąd, nie wykryto żadnego zakażenia wariantem Omikron koronawirusa.

Czytaj więcej

Korea Płd.: Rekordowa liczba zakażeń. Zapełniają się OIOM-y

W Mongolii Wewnętrznej między 28 a 30 listopada wykryto 132 lokalne, objawowe zakażenia koronawirusem - ponad 70 proc. z nich w Manzhouli, miasteczku w pobliżu granicy z Rosją.

Władze Manzhouli zakazały już mieszkańcom opuszczania miasta, zamknęły też część obiektów publicznych. W Chinach władze konsekwentnie realizują politykę "zero COVID", której celem jest całkowite wygaszanie pojawiających się, co pewien czas, ognisk zakażeń.

132

Tyle lokalnych, objawowych zakażeń koronawirusem, wykryto w Mongolii Wewnętrznej od 28 do 30 listopada

W Mongolii Wewnętrznej ognisko zakażeń pojawiło się też w połowie października - do połowy listopada zostało jednak wygaszone.

Nowe ognisko wykryto w czasie rutynowych testów pracowników mających kontakt z importowaną żywnością - poinformował przedstawiciel władz Mongolii Wewnętrznej. Na antenie telewizji zapewniał on jednocześnie, że ognisko zostanie wygaszone w ciągu 14 dni.

Do 30 listopada w Chinach kontynentalnych potwierdzono 98 824 objawowe zakażenia koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarło 4 636 chorych na COVID-19.