Reklama
Rozwiń

Zgorzelski: Łukaszenka zdecydował o możliwości użycia broni

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski poinformował, że Aleksander Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni w przypadku eskalacji na granicy z Polską. Informację tę przekazał były ambasador w Polsce Paweł Łatuszka.

Aktualizacja: 29.08.2021 16:55 Publikacja: 29.08.2021 16:29

Zgorzelski: Łukaszenka zdecydował o możliwości użycia broni

Foto: AFP

Straż Graniczna poinformowała w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 61 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Łącznie w tym miesiącu takich sytuacji było już ponad 3200. Zatrzymano około 950 osób.

Większość obcokrajowców, którzy próbują przedostać się na terytorium Polski to obywatele Iraku. Zatrzymano również obywateli Afganistanu, Somalii, Tadżykistanu i Syrii.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1221
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: NATO przeciw Rosji. Kosmiczna Polska i chińskie zakupy
Świat
Niezależny raport: Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy przekracza 80 tysięcy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1216
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1220