Ministerstwo Edukacji Chin poinformowało, że przemyślenia na temat socjalizmu prezydenta Xi Jinpinga będą przedmiotem nauczania - od szkoły podstawowej aż po uczelnie wyższe.

Włączenie książki autorstwa prezydenta Chin do programu nauczania ma wzmocnić w uczniach "determinację do słuchania Partii i podążania za jej zaleceniami", a nowe materiały edukacyjne muszą "umacniać patriotyczne uczucia" - głoszą wytyczne wydane przez resort edukacji.

Od dojścia do władzy w 2012 roku obecny prezydent Chin, który swoją funkcję ma sprawować dożywotnio, stara się umocnić rolę Komunistycznej Partii Chin we wszystkich obszarach życia - w tym w gospodarce, edukacji i kulturze.

"Myśl Xi Jinpinga dla nowej ery socjalizmu o chińskiej specyfice" zostały wpisane do konstytucji Chin w 2018 roku. Wtedy również zapadła decyzja, że obecny prezydent może rządzić krajem dożywotnio.

W lipcu, w setną rocznicę utworzenia Komunistycznej Partii Chin, Xi zapowiadał m.in. wzmocnienie przywództwa partii oraz umocnienie jedności narodu chińskiego.