Teksas mierzy się obecnie z dużą falą zakażeń koronawirusem spowodowaną transmisją wariantu Delta (B.1.617.2, wariant wykryty po raz pierwszy w Indiach), który szerzy się w USA.

W związku z transmisją tego wariantu rekordowe liczby zakażeń notuje też m.in. Floryda. Z kolei gubernator Arkansas alarmował, że w stanie - w związku z falą zakażeń - kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii.

Liczba zakażonych koronawirusem w szpitalach w Teksasie osiągnęła poziom 10 041 - wynika z komunikatu stanowych władz, wydanego we wtorek.

To największa liczba hospitalizacji chorych na COVID-19 w tym stanie od 4 lutego, gdy w szpitalach stanowych przebywało 10 259 zakażonych koronawirusem.

Tymczasem w San Antonio sędzia tymczasowo zawiesił obowiązywanie rozporządzenia gubernatora stanu Teksas zakazującego m.in. władzom szkolnych okręgów wprowadzania obowiązku noszenia masek w szkołach publicznych co pozwoli władzom San Antonio i hrabstwa Bexar wprowadzić taki obowiązek, a także poddawać kwarantannie niezaszczepionych uczniów wystawionych na działanie wirusa.