Wśród odwołanych ze stanowisk są zastępca burmistrza jednego z miast, przewodniczący lokalnych komisji ds. zdrowia oraz osoby zarządzające departamentami odpowiedzialnymi za szpitale, lotniska i turystykę.

W ciągu ostatniej doby w Chinach wykryto 94 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Spośród tych zakażeń 41 wykryto w prowincji Henan, która w ostatnich tygodniach doświadczyła powodzi w związku z ulewnymi opadami deszczu.

38 zakażeń wykryto w Yangzhou, mieście położonym w pobliżu Nankinu, gdzie ognisko wariantu Delta koronawirusa pojawiło się wśród pracowników lotniska, a potem rozprzestrzeniło się na inne części kraju.

Łącznie z ogniskiem tym związanych jest ok. 1 500 zakażeń. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby zakażeń chińskie władze przywróciły ograniczenia w swobodzie przemieszczania się, wprowadzają lokalne lockdowny, ścisłym lockdownem objęto miasto Zhangjiajie, zamieszkiwane przez 1,5 mln osób.

W Chinach wykonano jak dotąd 1,7 mld szczepień na COVID-19, nie wiadomo jednak jak wielu z 1,4 mld mieszkańców kraju jest w pełni zaszczepionych.

Szczepionki dostępne w Chinach są jedno-, dwu i trzydawkowe. Istnieją jednak obawy, że szczepionki opracowane w Chinach i dopuszczone do użycia w tym kraju nie chronią wystarczająco skutecznie przed zakażeniami wariantem Delta koronawirusa SARS-CoV-2.