Najnowsze dane resortu zdrowia mówią, że w Polsce hospitalizowanych jest 309 osób, u których za pomocą testu stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2 - w ciągu tygodnia liczba pacjentów spadła o 40.

Czytaj także: CDC: Nie używać testów na przeciwciała do sprawdzenia odporności na koronawirusa

Liczba zakażonych koronawirusem pacjentów podłączonych do respiratorów w polskich szpitalach wynosi 46 - wzrosła w ciągu doby o 1, w ciągu tygodnia spadła o 14. Kwarantanną z uwagi na możliwość występowania SARS-CoV-2 objęto blisko 84,5 tys. osób (tygodniowy spadek wynosi 3,6 tys.). Od początku epidemii za ozdrowiałych uznano ponad dwa miliony 653 tysiące zakażonych.

We wtorkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że za pomocą testów stwierdzono koronawirusa u kolejnych 106 osób.

Nowe przypadki dotyczą wszystkich województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11); śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1).

"4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - podał resort w komunikacie.

Liczba nowych przypadków koronawirusa jest o 43,2 proc. wyższa niż dzień wcześniej i o 1,9 proc. wyższa niż w poprzedni wtorek.

Czytaj także: Komendant Główny Policji: Walczyliśmy z pandemią, nie z protestującymi

W ciągu ostatnich siedmiu dni w Polsce za pomocą testów stwierdzono 742 przypadki koronawirusa. Oznacza to, że dziennie wykrywa się średnio 2,8 przypadku SARS-CoV-2 na milion osób.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób. Łączna liczba zgonów, 7, jest o 3 wyższa niż przed tygodniem.

Według danych z 26 lipca, w naszym kraju pod kątem koronawirusa przebadano ponad 18,4 mln próbek pobranych od ponad 18 mln osób. W ciągu ostatnich siedmiu dni badano średnio 37,4 tys. próbek dziennie. Dla porównania, w tygodniu kończącym się 14 kwietnia wartość ta przekraczała 93,6 tys., a w tygodniu kończącym się 28 grudnia 2020 r. była niższa niż 24 tys.

Czytaj także: Badanie: Jedna dawka szczepionki Johnson & Johnson może nie wystarczyć

W poniedziałek ministerstwo informowało o 74 kolejnych zakażeniach i braku zgonów związanych z COVID-19, w niedzielę o 82 przypadkach i śmierci jednej osoby "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami".

W sumie koronawirusa wykryto w naszym kraju u 2 882 327 osób, 75 249 zakażonych zmarło.