Ruth Davidson, liderka Partii Konserwatywnej w Szkocji, powiedziała, że porozumienie międzypartyjne w sprawie brexitu jest potrzebne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W przeciwnym wypadku główne partie mogą zmierzyć się z jeszcze ostrzejszą reakcją ze strony wyborców.

Zarówno Konserwatyści, jak i Partia Pracy, straciły miejsca w radach lokalnych po wyborach samorządowych. Wielu wyborców w ten sposób wyraziło swoją frustrację wywołaną brakiem powodzenia w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Od referendum w tej sprawie minęły prawie trzy lata.

- Jeśli myśleliśmy, że wczorajsze wyniki są sygnałem alarmowym, po prostu poczekajmy na wybory do Parlamentu Europejskiego - powiedziała Davidson na spotkaniu partyjnym w Aberdeen.

Później w rozmowie z dziennikarzami przekazała, że w ostatnich tygodniach między Konserwatystami a członkami Partii Pracy poczyniono postępy w sprawie osiągnięcia porozumienia. 

- Jest takie porozumienie, które może zostać zawarte w ciągu najbliższych dni i naprawdę mam nadzieję, że uda nam się do tego doprowadzić - skomentowała.

Porozumienie między liderami dwóch głównych partii nie oznacza, ze porozumienie zostanie przegłosowane przez parlament, który trzykrotnie odrzucił już porozumienie wynegocjowane przez premier May.