Żydzi boją się kolejnego Holocaustu

46 proc. mieszkańców Izraela uważa, że Holocaust może się powtórzyć, wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie izraelskiej Fundacji na rzecz ofiar Holokaustu.

Publikacja: 14.04.2015 06:42

Niemal co drugi mieszkaniec Izraela obawia się kolejnego Holocaustu

Niemal co drugi mieszkaniec Izraela obawia się kolejnego Holocaustu

Foto: Wikimedia Commons,David Shankbone/CC BY-SA 3.0

Liczba osób, które obawiają się kolejnego Holocaustu rośnie - w zeszłym roku, w podobnym badaniu o tym, że do Holocaustu może dojść ponownie przekonanych było 41 proc. ankietowanych - pisze izraelski Haaretz.

Z danych Ligi Przeciwko Zniesławieniu (ADL) wynika, że w 2014 roku na całym świecie doszło do 912 antysemickich wystąpień - o 21 procent więcej niż rok wcześniej. W 2015 roku doszło już do kilku zamachów o antysemickim charakterze: najgłośniejsze z nich to atak na koszerny supermarket w Paryżu z 9 stycznia, czy strzelanina w kopenhaskiej synagodze, do której doszło 14 lutego.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1181
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1176