Dania: Swastyka na murze ośrodka dla uchodźców

Na budynku ośrodka dla uchodźców w duńskim Lyngbygaard ktoś namalował sprayem swastykę i hasło "pierwsze ostrzeżenie" - informuje "Daily Mail".

Aktualizacja: 28.08.2015 06:08 Publikacja: 28.08.2015 05:49

Ośrodek dla uchodźców w Lyngbygaard został zaatakowany przez wandali

Ośrodek dla uchodźców w Lyngbygaard został zaatakowany przez wandali

Foto: AFP

Oprócz nazistowskiego symbolu na budynku ośrodka dla uchodźców umieszczono również litery DNSB - to skrót oznaczający Duński Ruch Narodowo-Socjalistyczny. Ponadto doszło do podpalenia jednego z minivanów należących do pracowników ośrodka.

W ośrodku dla uchodźców w Lyngbygaard mieszka ok. 120 osób starających się o azyl w Danii. W ciągu ostatnich kilku miesięcy już trzykrotnie na murach ośrodka pojawiały się antyimigranckie hasła.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1238
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1237
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1236
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1235
Świat
Wielka geopolityczna gra: Indie, migracja i handel światowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama