Reklama

Białoruś: Rosjanka z "fabryki trolli" zatrzymana na wniosek USA

Zatrzymana jest pracownicą petersburskiej "fabryki trolli". Jest oskarżana w USA o ingerencję w wybory prezydenckie w 2016.

Aktualizacja: 15.10.2019 13:13 Publikacja: 15.10.2019 12:48

Mińsk

Mińsk

Foto: AdobeStock

O zatrzymaniu obywatelki Rosji Anny Bogaczewej informuje rosyjska rządowa agencja Ria Nowosti. Do zatrzymania doszło w jednym z mińskich hoteli. Z informacji tych wynika, że kobieta jechała wczasy, w białoruskiej stolicy wraz z rodziną miała przesiąść się na inny samolot. Białoruskie służby w ten sposób zrealizowały wniosek USA, gdzie znajduje się lista trzynastu Rosjan oskarżanych o ingerencję w wyborach prezydenckich w 2016.

Rosyjska niezależna Nowaja Gazeta podaje, że Bogaczewa jest pracownikiem Agencji Badań Internetowych, znanej szerzej jako słynna "fabryka trolli" w Petersburgu. Kreml od początku zaprzeczał wszystkim zarzutom. Moskwa na razie nie zareagowała na zatrzymanie Bogaczewej w Mińsku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1296
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1295
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1294
Świat
Donald Trump bagatelizuje przemoc domową. „Drobne kłótnie męża z żoną nazywają przestępstwem”
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1293
Reklama
Reklama