Reklama
Rozwiń
Reklama

Negacjonista oprowadzi wycieczkę po obozach śmierci

Kontrowersyjny historyk wybiera się do Polski. Czy po awanturze wokół ustawy o IPN nie zaszkodzi to naszemu wizerunkowi?

Aktualizacja: 20.03.2018 14:03 Publikacja: 19.03.2018 17:38

Negacjonista oprowadzi wycieczkę po obozach śmierci

Foto: Allan Warren [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Adolf Hitler nie wiedział o Holokauście, a masowe morderstwa w komorach gazowych są mitem – to poglądy, jakie upowszechnia David Irving. Ten brytyjski historyk, uchodzący za światowego guru negacjonistów, we wrześniu planuje wizytę w Polsce.

Taką informację zamieścił na swojej stronie internetowej. Pisze, że chce odwiedzić obozy w Bełżcu, Sobiborze i Treblince. Czy plan jest aktualny? „Odpowiedź na wszystkie Państwa pytania brzmi: tak" – napisał w e-mailu do redakcji „Rzeczpospolitej". I dodaje, że Polskę regularnie odwiedza „od dwunastu lat lub więcej".

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Damian „Stifler” Zduńczyk w kampanii społecznej kierowanej do dzieci. Ministerstwo się odcina
Społeczeństwo
Jak rozmawia ze sobą młodzież? Oto kandydaci do Młodzieżowego Słowa Roku 2025
Społeczeństwo
Trwają obchody Narodowego Święta Niepodległości
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Społeczeństwo
Andrzej Poczobut i Waldemar Łysiak odznaczeni Orderami Orła Białego
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama