To kolejna akcja "Wolnych Polek". Poprzednia odbyła się w marcu. Jak poinformowały organizatorki, to odpowiedź na mszę członków ONR, która odbyła się w kościele św. Barbary.

"Gdzie zgubiliście Boga, księża? Czemu nie szukacie? Zamiast wierzyć i pokornie służyć - budujecie katolitaryzm! Zamiast pomagać chorym i niepełnosprawnym, wspierać na sposób wszelki opiekunów i rodziców osób niepełnosprawnych – upajacie się nawoływaniem do cierpienia i własną na nie niewrażliwością! Nastajecie na WOLNĄ WOLĘ ludzi stawiając się wyżej od Boga! W imię władzy – bo przecież nie Chrystusa?! Jego już dawno zdradziliście. Sprzedaliście – za srebrniki! Chcecie, żeby kobiety były święte, wbrew własnej woli – a sami nurzacie się w grzechu!?" - tłumaczą organizatorki.

"Uświęcacie nacjonalizm i faszystowskie organizacje nazywając to prawdziwym patriotyzmem i umiłowaniem ojczyzny!? Zapomnieliście dokąd ta droga prowadzi?! Szerząc nienawiść i podziały - wiarę wielu ludzi rzucacie w błoto i depczecie bez żadnego szacunku! Opamiętajcie się! Za dużo pychy, za mało pokory! Księża! Nawróćcie się i żałujcie za grzechy! Idźcie służyć potrzebującym! #SłowoNaNiedzielę - POKORA" - dodają.

Białe płótna z czerwonymi z czerwonymi plamami pojawiły się m.in. na murach kościoła św. Barbary, w pobliżu budynku Kurii, na murach kościoła św. Brygidy i kościoła św. Katarzyny.