Reklama

Saudyjczycy na Twitterze: Kobiety, nie będziecie jeździć

Niektórzy Saudyjczycy, w związku ze zbliżającym się zniesieniem zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety w Arabii Saudyjskiej, wyrażają niezadowolenie na Twitterze posługując się hashtagiem #NieBędziecieJeździć. Kobiety odpowiadają: Będziemy i wrzucają na Twittera zdjęcia wymarzonych samochodów - zauważa BBC.

Aktualizacja: 16.05.2018 20:37 Publikacja: 16.05.2018 18:03

Saudyjczycy na Twitterze: Kobiety, nie będziecie jeździć

Foto: Stock.adobe.com

arb

Co ciekawe hashtag #NieBędziecieJeździć rozpowszechnił się dzięki kobietom z Arabii Saudyjskiej, które przekonują, że gdy tylko będzie to możliwe mężczyźni nie powstrzymają ich od tego, by usiadły za kierownicą.

Wiele Saudyjek wrzuca zdjęcia i filmy w humorystyczny sposób zapowiadające, że "kobiety będą jeździć, a mężczyźni będą patrzeć".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Władze Nepalu chciały wyłączyć Facebooka. 19 osób nie żyje. Premier rezygnuje
Społeczeństwo
Prezes pod mostem i bez głowy. Niekończąca się seria dziwnych zgonów w Rosji
Społeczeństwo
„Ze ściśniętym sercem myślę o ostatnich chwilach Polaków, mieszkańców wsi Puźniki”. List Karola Nawrockiego odczytany podczas pogrzebu
Społeczeństwo
Odwołano koncert Maksa Korża w Ałmatach. Białoruski raper: Mocno poruszyliśmy Warszawę
Społeczeństwo
Floryda skończy z obowiązkiem szczepień? „Kim jestem, by mówić co robić ze swoim ciałem”
Reklama
Reklama