Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 31.05.2019 17:28 Publikacja: 31.05.2019 17:13
Foto: AFP
Plac znajdujący się tuż przy Plaza Colon, gdzie znajduje się strefa kibiców Tottenhamu Hotspur przed sobotnim finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów, został nazwany na cześć byłej szefowej konserwatystów i brytyjskiej premier w 2014 roku. Patronkę nadała rządząca wówczas Madrytem konserwatywna administracja. Nie wszystkim nazwa się spodobała i lewicowa burmistrz Manuela Carmena podjęła już kroki, by patronkę zmienić.
Nie czekali na to kibice Liverpoolu, którzy przybyli do Madrytu na finał Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspurt. W piątek sami prowizorycznie "przemianowali" plac - zakleili "Margaret Thatcher" na tabliczkach kartkami z napisem "Jeremy Corbyn".
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Myślę, że każdy rozumie grozę rosyjskich zbrodni. To, czego ludzie za granicą nie dostrzegają, to istota okupacj...
Szwedzka aktywistka Greta Thunberg, która została zatrzymana na pokładzie jednej z jednostek Flotylli Sumud, pró...
Setki wspinaczy utknęły po tybetańskiej stronie Mount Everestu (8849 m n.p.m.), najwyższego szczytu na świecie....
Ambasada Polski we Włoszech nie kryje oburzenia aktem wandalizmu wobec pomnika Jana Pawła II, znajdującego się w...
Książę Walii ujawnił, że planuje wprowadzić zmiany w monarchii, kiedy obejmie tron. W rozmowie z aktorem Eugene’...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas