Reklama

Jarocin: Celowo zniszczono ponad 400 młodych drzew

Podczas budowy obwodnicy Jarocina posadzono 670 drzew. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ktoś celowo zniszczył około 450 spośród nich.

Aktualizacja: 04.10.2019 13:46 Publikacja: 04.10.2019 13:41

Jarocin: Celowo zniszczono ponad 400 młodych drzew

Foto: GDDKiA

adm

„Po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją. Na obwodnicy Jarocina, w ciągu S11, ktoś w sposób świadomy zniszczył ok. 400 - 450 drzew spośród 670 posadzonych w trakcie budowy” - czytamy na Facebooku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. „Sprawca wykazał się nie lada determinacją by uszkodzić i połamać taką ilość drzew oraz dotrzeć w miejsca, które niejednokrotnie są bardzo trudno dostępne” - dodano.

GDDKiA udostępniło zdjęcia, na których widać, że większość drzew została przecięta ostrym narzędziem. Użyto do tego najprawdopodobniej siekiery lub czegoś w rodzaju maczety.

Sprawę zgłoszono jarocińskiej policji, która zaapelowała do mieszkańców, aby pomogli ustalić, kto jest odpowiedzialny za zniszczenia. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
bezpieczeństwo
Jak reagować na alerty i sygnały alarmowe? Oto instrukcje MSWiA
Społeczeństwo
Anna Bernhardt: Teraz jest bardzo ważne, żebyśmy wzorem Jerzego Giedroycia stali murem za Ukrainą
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Czy można odebrać dziecko za niepełnosprawność?
Społeczeństwo
Starzyński od lat tonie w odchodach. Historia zaniedbań
Reklama
Reklama