Najpopularniejszymi imionami, nadawanymi w 2019 roku noworodkom, były w Norwegii Jakob (lub Jacob) wśród chłopców oraz Emma wśród dziewczynek. Statystyki za zeszły rok opublikował Norweski Urząd Statystyczny (Statistisk sentralbyra).

Przez 12 miesięcy w Norwegii przybyło na świat 423 chłopców o imieniu Jakob/Jacob. Imię to wygrało z Lucasem/Lukasem (392) oraz czterowariantowym Filip/Fillip/Philip/Phillip (387). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Oskar/Oscar, Oliver, Emil,  Henrik, William, Noah/Noa i Aksel/Axel.

Na 27. miejscu w skali całego kraju znalazło się imię Mohammad, Mohammad, Mohamed, Mohammed, Muhammad, Muhammed. Noworodków z takim imieniem było w 2019 roku łącznie 205. Jednak w dużej mierze odpowiadają za to rodzice, nadający imię swoim dzieciom w stolicy kraju. W okręgu Oslo Mohammadów było 94 (statystycznie 19 na 1000) i zdecydowanie zdystansowali Jakobów (72). W żadnym innym okręgu Mohammad nie zmieścił się nawet w pierwszej dziesiątce, za wyjątkiem Oppland ze stolicą w Lillehammer, gdzie jednak do 9. miejsca wystarczyło raptem 9 urodzeń osób o tym imieniu.

Najpopularniejszym imieniem, nadawanym dziewczynkom w Norwegii w zeszłym roku,      była Emma (393 noworodki o takim imieniu). Wyprzedziła ona Norę/Norah (393) a na trzeciej pozycji uplasowała się Sofie/Sophie (379). Na kolejnych miejscach znalazły się: Ella, Olivia, Ada, Sofia/Sophia, Sara/Sarah/Zara, Maja/Maia/Maya oraz Ingrid.