Reklama

Władze Warszawy chcą zakazać plastikowych jednorazówek

Pod koniec stycznia w Wałbrzychu przegłosowano uchwałę w sprawie zakazu używania plastikowych produktów jednorazowego użytku. Podobne rozwiązanie ma być wprowadzone w Warszawie.

Aktualizacja: 18.02.2020 06:32 Publikacja: 18.02.2020 06:25

Władze Warszawy chcą zakazać plastikowych jednorazówek

Foto: Adobe Stock

Rada Miejska Wałbrzycha przegłosowała uchwałę w sprawie zakazu posiadania, używania, udostępniania oraz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku na terenie wszystkich nieruchomości stanowiących własność gminy.

Radni z Wałbrzycha przyjęli również uchwałę, która zakazuje na terenie całego miasta sprzedaży oraz udostępniania klientom toreb na zakupy z tworzywa sztucznego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Polska reaguje na rosyjskie drony. Ruch lotniczy czasowo ograniczony
Społeczeństwo
Niezidentyfikowany obiekt latający spadł w pobliżu granicy Polski z Białorusią
Społeczeństwo
Kosztowne leczenie niepracujących uchodźców z Ukrainy. Chodzi o ponad 700 mln zł
Społeczeństwo
Sondaż: 800+ tylko dla pracujących? Polacy są za. I nie chodzi tylko o Ukraińców
Reklama
Reklama